Доступні технології та їх особливості.

     

     Тепла підлога з підігрівом - це відмінна система, що дозволяє додати комфорт в житловий простір, але тільки далеко не у кожної людини є можливість зробити це диво сучасної техніки.

     

     Можна, звичайно, спробувати щастя і виготовити систему підігріву своїми руками, але і тут потрібні певні знання, вміння та фінансові витрати. Загалом, з якого боку не подивишся, скрізь суцільні перешкоди - якщо не більші грошові вкладення, то фізичні затрати гарантовані. Що ж, за комфорт треба платити. І єдине, що тут можна зробити, це мінімізувати витрати, чим ми з вами і займемося в цій статті. Разом ми розглянемо всі можливі способи, які дозволять вирішити питання, як утеплити підлогу в квартирі з найменшими трудовими і фінансовими витратами.


Як утеплити підлогу в квартирі: бетонна основа і нюанси її теплоізоляції

     

     Найбільш правильним рішенням з утеплення бетонної підлоги буде повна переробка стяжки, але навіть у цьому випадку на сильно помітний результат можна не розраховувати - все одно ви не зможете ходити по такій підлозі босоніж, навіть якщо накриєте його лінолеумом. Але не все втрачено, як може здатися на перший погляд - сучасні технології дозволяють вирішити це питання різними способами. Розглянемо деякі з них більш докладно.
Тепловідбивна підкладка.
Багато людей ставляться скептично до цього матеріалу і абсолютно марно - насправді він є досить ефективним утеплювачем. Єдиним його недоліком можна назвати м'якість, але й це характерно не для всіх типів даного матеріалу. Наприклад, існує спеціальна щільна підкладка під ламінат, яка непогано себе показала і при використанні в парі з лінолеумом. Працює цей теплоізолятор досить просто - він відбиває тепло, яке перебуває в хвильовому спектрі і направляє його назад в приміщення. Виходить так, що інфрачервоне тепло прогріває підлогове покриття з подвоєною силою - воно впливає на матеріал по шляху до підлоги і під час руху у зворотному напрямку, від відбивача. До вашого відома, 80% теплової енергії в приміщенні знаходиться в інфрачервоному хвильовому спектрі і тільки 20% поширюється способом конвекції. Тепер думайте, наскільки ефективною може виявитися тепловідбивна ізоляція.
Корковий ламінат.
У парі з тепловідбивною підкладкою, він здатний створити підлогу, по якій ви зможете вільно пересуватися босоніж - зі звичайним ламінованим покриттям призвести настільки якісне утеплення підлоги в квартирі ніяк не вийде. Тут позначається структура коркового дерева, яка сама по собі є відмінним утеплювачем. До речі, якщо придбання такого підлогового покриття для вас здасться занадто дорогим задоволенням, то можна розглянути варіант використання замість нього коркової плитки. В принципі, утеплення підлоги з тепловідбивним екраном можна переглянути і в парі з лінолеумом.
Ковролін або килимова плитка.
М'який килим, ворс якого здатний відмінно утримувати тепло, вже давно застосовується для утеплення підлог будь-якого типу. Сьогодні такої моди немає, але є її аналог, який виражений в ковроліні - повірте, якісне килимове покриття, виготовлене з штучних або натуральних матеріалів, здатне досить ефективно протистояти холоду, що виходить від бетонної підлоги.

     

     Всі ці сучасні матеріали дозволяють зробити підлогу більш теплою, але створити з їхньою допомогою справжній ефект теплої підлоги не вийде. Якщо ви хочете отримати дійсно підігріту підлогу, то без технологій нагріву підлогових покриттів обійтися досить складно. А хто казав, що ваша підлога буде випромінювати тепло? Завдання стоїть утеплити його, а не підігріти - тому на капітальний ефект, порівнянний з сучасними теплими підлогами, можна не розраховувати. Як кажуть, задовольняйтеся малим, але не забувайте прагнути більшого.


Технологія утеплення дерев'яних підлог: кілька способів

     

     Отже, з питанням, як утеплити бетонну підлогу в квартирі, ми більш-менш розібралися, тепер на черзі інше питання - як утеплити дерев'яну підлогу в квартирі. Зробити це не так складно, як може здатися на перший погляд, і для цього існує ряд сучасних технологій.

     

     По-перше, можна скористатися описаними вище варіантами утеплення підлоги - для дерев'яних підлог відмінно підходять технології, використовувані для утеплення бетонних підлог. Є, правда, один нюанс - попередньо, щоб скористатися описаними вище матеріалами, дерев'яну підлогу потрібно накрити листовим матеріалом - ДВП, ОСП, фанерою і тому подібними виробами, які вас влаштують по своїй ціновій категорії.

     

     По-друге, можна вдатися до послуг так званих спецтехнологій - за великим рахунком, вона одна, але в ній може бути передбачено застосування різних утеплювачів. Полягає вона в заповненні підпілля такими матеріалами, як мінеральна вата, спінений поліуретан (відомий багатьом людям під назвою монтажна піна) або пінопласт і його аналог полістирол. Як заповнити підпілля утеплювачем? Тут варіант тільки один - зняти дощатий настил і укласти між лагами утеплювач. Складно? Повірте, ця робота в кілька разів простіше, ніж заливка нової цементної стяжки підлоги. Стара дошка знімається легко, а тому вона укладається не набагато важче - в принципі, часто навіть демонтаж проходить складніше. Тут позначається обережність, з якою потрібно знімати дошки, щоб зберегти їх цілісність.

     

     Є й інший спосіб утеплення дерев'яної підлоги, який не передбачає зняття мостин, але ця технологія не завжди прийнятна - вона є відмінним варіантом для підлог невеликій площі (наприклад, на лоджії), але ніяк не для приміщень зразок вітальні або спальні. Таке утеплення обійдеться дорого, і повозитися з ним доведеться чимало. Його суть полягає в накачуванні монтажної піни (поліуретанового герметика) в підпіллі. Для цього в мостинах з кроком 150-200мм сверлятся невеликі отвори, через які і накачується піна. Природно, дерев'яна підлога потрібно буде навантажити чимось важким, щоб піна не підняла його вгору.

     

     І на закінчення, декілька слів про теплі підлоги, які вирішують питання утеплення підлоги на всі сто відсотків. Якщо ви вважаєте, що обігріти таким способом можна тільки підлогу, накриту кахельною плиткою, то ви глибоко помиляєтеся - сучасні технології дозволяють підігріти будь-яке підлогове покриття, у тому числі і лінолеум. Мало того, на сьогоднішній день існує декілька технологій підігріву підлоги - стандартний водяний варіант, який використовується в основному при наявності індивідуального опалення, стандартна електрична тепла підлога, яку потрібно закривати стяжкою і тільки потім укладати підлогове покриття, і плівкові електричні та інфрачервоні підлоги, які можуть монтуватися безпосередньо під підлогове покриття. У випадку з лінолеумом або ковроліном, між ними і нагрівальним елементом знадобиться прошарок з ДВП.

     

     І, наостанок, кілька слів про утеплювач, який закладається в підпіллі стандартним способом, а вірніше про його вибір. Справа в тому, що далеко не кожен утеплювальний матеріал можна сміливо закладати під дерев'яну підлогу, і, виконуючи утеплення дерев'яної підлоги своїми руками, це потрібно знати. Є два типи утеплювачів - паропроникний і паронепроникний. Так от, використання паронепроникного матеріалу зазвичай призводить до утворення грибка і цвілі - якщо не хочете надалі жити по сусідству з цими мікроорганізмами, тоді використовуйте паропроникний матеріал. А це мінеральна вата у всіх своїх проявах.

     

     Як бачите, варіанти утеплення підлог є, і, за великим рахунком, їх не так вже й мало. Так що питання, як утеплити підлогу в квартирі, можна вирішити по-різному - тепер справа за вами і вашим вибором.