Камінцева штукатурка

Особливості нанесення декоративного покриття своїми руками

Існують матеріали, які підходять для обробки і внутрішніх, і зовнішніх стін. Одним з них є камінцева штукатурка. До складу даного матеріалу входять натуральні мінеральні добавки, внаслідок чого він і отримав свою назву.

Всі види кам'яної штукатурки відрізняються високим рівнем міцності і надійності, великою різноманітністю кольорів і фактур і простотою використання.

Особливості камінцевої декоративної штукатурки

Як вважають багато фахівців, саме добавка у вигляді подрібнених каменів робить штукатурку незамінним облицювальним матеріалом, що володіє хорошими декоративними і експлуатаційними характеристиками. Діаметр мармурової крихти, в залежності від типу штукатурки, може становити від 0,1 до 0,5 см. Крім того, до складу матеріалу входить:

 • білий портландцемент високої марки, що гарантує міцність основи;
 • вапно, що надає матеріалу підвищені показники міцності після висихання;
 • мінеральні наповнювачі, що зберігають жорстку структуру штукатурки.

            Але часто вибір кам'яної штукатурки для облицювання стін заснований не тільки на її характеристиках міцності, адже даний матеріал володіє цілим рядом незаперечних переваг:

 1. У першу чергу, це натуральність: всі складові, з яких виготовлена штукатурка, мають природне походження. А це гарантує безпеку і екологічність.
 2. Так як при засиханні матеріал утворює щільну кам'янисту поверхню, рівень поглинання вологи знижується до мінімуму. Завдяки цьому стіни не вбирають рідину і не піддаються руйнуванню і гниттю. Покриття здатне зберігати свої якості не один десяток років.
 3. Незважаючи на те, що показник стійкості до стирання та механічних пошкоджень, яким володіє штукатурка під камінь, дуже високий, матеріал здатний «дихати», виключаючи появу конденсату у внутрішніх конструкціях стін. Також облицювання відрізняється 100%-ою негорючістю, що дозволяє широко використовувати її для внутрішніх робіт.
 4. При необхідності поверхню можна помити. Це жодним чином не позначиться на якості шару штукатурки, а стіни завжди будуть мати чистий і естетично привабливий зовнішній вигляд.

На фото сучасних приватних будівель можна побачити цоколі, облицьовані декоративною мінеральною штукатуркою, але так само широко вона використовується і для обробки внутрішніх приміщень. При цьому фахівці рекомендують звертати увагу на розмір фракції каменів: склади з дрібними гранулами більш підходять для внутрішніх робіт, а з великими - для зовнішніх.

 

Правила проведення робіт з камінцевою штукатуркою

Хороші експлуатаційні якості декоративної камінцевої штукатурки дозволяють провести весь цикл робіт з оздоблення власними силами. Приміром, штукатурка цоколя, завдяки якій він придбає не тільки красивий вигляд, але і захист від опадів і механічних впливів, проводиться за досить короткий час.

Для роботи потрібно підготувати:

 • звичайну штукатурку;
 • декоративну штукатурку;
 • спеціальну сітку;
 • жорстку щітку;
 • шпатель;
 • кельму;
 • грунтовку під штукатурку (залежно від виду поверхні - для бетону, дерева або цегли);
 • електродриль з насадкою міксер;
 • ємність для розмішування матеріалу;
 • захисні окуляри та рукавички.

            Коли всі потрібні інструменти і матеріали підготовлені, можна приступати до роботи. В першу чергу, слід очистити поверхню цоколя від старих забруднень, фарби, будівельного розчину і жиру. Якщо на поверхні виявилися тріщини або дефекти, їх необхідно закрити звичайним штукатурним розчином.

Після того, як штукатурка просохне, слід перейти до ґрунтування поверхні. Для облицювання цоколя потрібно купувати грунтовку глибокого проникнення, яка не тільки зміцнює поверхневий шар, а й підвищує адгезію між декоративним покриттям і основою.

Коли грунтовка просохне, наноситься декоративна штукатурка.

Розводити матеріал необхідно безпосередньо перед проведенням робіт. Як правило, інструкція з розведення суміші вказана на упаковці. Зазвичай пропорції води і матеріалу складають 200 мл на 1 кг сухої суміші. Штукатурка відсипається в підготовлену ємність, в неї додається вода. Всі складові перемішуються електродрилем з насадкою міксер до повної однорідності. Після цього суміш слід витримати близько 5 хвилин і знову перемішати.

Останній етап - нанесення матеріалу на цоколь. Штукатурка наноситься за допомогою шпателя на невеликі ділянки поверхні і вирівнюється кельмою. Необхідно враховувати розмір фракцій наповнювача штукатурки. Так, якщо розмір каменю в суміші становить 5 мм, то і шар штукатурки не повинен перевищувати це значення.

При роботі небажано робити перерви, оскільки висихання розчину може призвести до погіршення його характеристик. А це загрожує виникненням тріщин на вже обробленій поверхні. Всі надлишки матеріалу необхідно акуратно знімати кельмою і відправляти в загальну ємність, де вони повинні перемішуватися з залишками сумішші. Аналогічним чином проводяться і роботи з облицювання стін всередині або ззовні будинку.

Декоративна мінеральна штукатурка - кращий матеріал для облицювання заміського будинку, який зберігає екологічність навколишнього середовища, не токсичний і не має запаху. При цьому робота з ним настільки проста, що з нею впорається навіть неспеціаліст. Зовсім невеликі витрати сил і часу дозволять захистити свій будинок від несприятливих впливів і надати йому красу і вишуканість.