Декоративна штукатурка для стін

Різновиди та особливості нанесення

Багато хто знає, що собою являє венеціанська декоративна штукатурка для стін. Але слід зазначити, що є безліч інших не менш затребуваних і ефективних методів декоративного оздоблення екстер'єру та інтер'єру будівель.

Основні характеристики та сфера застосування

Всі види декоративної штукатурки для стін, незалежно від модифікації та марки, виконують дві функції:

 • По-перше, забезпечують будівельному об'єкту естетичну привабливість;
 • По-друге, охороняють стіни від негативного впливу факторів зовнішнього середовища.

Декоративні штукатурні суміші відповідно до ступеня готовності до використання поділяються на два типи:

 • Готові до застосування суміші реалізуються в герметично запакованій тарі і не передбачають необхідності в розведенні і наступному перемішуванні.
 • Сухі суміші надходять у продаж фасованими в мішки. Перед застосуванням такі суміші розводяться необхідною кількістю води або спеціального розчинника. Матеріали, виготовлені із застосуванням води, як правило, використовуються всередині будівлі, тоді як суміші, розбавлені розчинником, універсальні і можуть використовуватися при обробці інтер'єру та екстер'єру.

Відповідно до особливостей використання, оздоблювальні суміші можуть бути пристосовані для внутрішнього або зовнішнього застосування. Модифікації для зовнішнього застосування характеризуються стійкістю до негативної дії факторів зовнішнього середовища і більшою надійністю. Втім, є універсальна категорія штукатурок, яка застосовується як ззовні, так і всередині будівлі.

Недорога штукатурна суміш, використовувана для декоративного оздоблення, складається з рідкої основи, полімерного сполучника і наповнювача. Як наповнювач використовується пісок, вапно, мармурова або гранітна крихта і т.і. Саме від консистенції наповнювача залежать експлуатаційні властивості і фактура декоративного покриття.

Декоративне оздоблення стін так само, як і звичайне оштукатурювання, добре приховує дефекти на поверхні стін. Крім того, велика частина таких сумішів може наноситися на будь-які матеріали, включаючи бетон, цегляну кладку, гіпсокартон, орієнтовано-стружкові плити, газобетонні блоки і т.д.

Важливою перевагою декоративних штукатурок є можливість обробки складних криволінійних форм, що більш ніж актуально, коли мова заходить про сучасні архітектурні споруди.

Велика частина сумішів, представлених на ринку, характеризується дивовижною пластичністю. У підсумку, поверхню стін можна обробити, надавши покриттю обриси, що імітують фактуру тих чи інших матеріалів.

Класифікація за типом наповнювача

Декоративні штукатурки класифікуються згідно з такими факторами як:

 • тип сполучного компонента;
 • тип наповнювача;
 • метод формування фактури.

Найважливіше, при виборі оздоблювального матеріалу, звернути увагу на перелік наповнювачів, які входять до його складу.

Відповідно до типу наповнювача, різняться такі категорії декоративних штукатурок.

 • Фактурна штукатурка - на сьогоднішній день є найбільш популярним способом обробки. Поєднує в собі надійність і невисоку вартість.

Естетичний ефект при використанні даної обробки цілком і повністю залежить від майстерності і досвіду штукатура.

Як наповнювачі в штукатурці можуть бути застосовані мінеральна крихта, частинки слюди або кварцу. Застосування таких наповнювачів додає готовій обробці специфічний вид за рахунок рельєфної фактури.

Для посилення декоративного ефекту, по всій поверхні можна нанести додатковий рельєф, застосовуючи фактурні валики або матричні штампи.

 • Структурна штукатурка - це ще один різновид оздоблювальних матеріалів, до складу яких входить крихта мінералів і натуральних каменів.

Структурна штукатурка відрізняється від фактурного аналога однорідністю консистенції. Проте, великі включення дозволяють нанести на покриття рельєф схожий з фактурою деревної кори або мозаїки.

 • Флокові штукатурки є покриття з наповнювачем з кольорової крихти.

Оздоблення наноситься на клей і характеризується шовковистою фактурою. Як правило, застосовується таке покриття виключно в інтер'єрі.

 • Венеціанська штукатурка - одна з найбільш дорогих і ексклюзивних різновидів обробки стін. В силу декоративних особливостей, такий вид обробки в основному застосовується при обробці інтер'єру.

Венеціанська штукатурка- це універсальне рішення, однаково відповідне для оформлення сучасних і класичних інтер'єрів. Єдиним недоліком такої обробки є висока ціна в поєднанні зі складністю самостійного виконання.

 • Фасадні оздоблювальні штукатурки можуть виготовлятися з використанням різних наповнювачів.

Основною відмінністю цього типу обробки від попередніх різновидів є стійкість до негативного впливу факторів зовнішнього середовища. Тобто, така штукатурка відрізняється високими показниками гідрофобності, не боїться довготривалого попадання сонячних променів і різких температурних перепадів.

При бажанні таку обробку можна застосувати не тільки ззовні, але і всередині приміщення. Але в цьому випадку, потенціал матеріалу не буде розкритий повністю, а, отже, навіщо переплачувати?

 • Гіпсові штукатурки - це самий екологічно чистий обробний матеріал з асортименту, представленого на будівельних ринках.

Віднести гіпсову штукатурку до категорії декоративної, можна з натяжкою. Але, якщо майстер досить кваліфікований і досвідчений, він зможе створити необхідну фактуру і на такому покритті.

Класифікація за типом сполучного компонента

Відповідно до типу в'яжучого компонента, декоративні штукатурки підрозділяються на наступні категорії:

 • Мінеральні склади - складаються з вапняного розчину, до якого додається певна кількість тонко-і дрібнодисперсійних наповнювачів на основі мінералів, кам'яної крихти, кольорової глини і т.і.

Основною перевагою таких штукатурок є висока міцність, яка не зменшується навіть при тривалій експлуатації. Ці оздоблювальні матеріали паропроникні і стійкі до ультрафіолету. У відповідності з перерахованими характеристиками, матеріали застосовуються як усередині, так і ззовні будинків.

Недоліками покриття є недостатня еластичність і погана адгезія, що пред'являє окремі вимоги до підготовки основи стін.

 • Полімерні декоративні штукатурки виробляються на основі акрилових смол. Цей сполучний компонент забезпечує оздоблювальний матеріал достатньою вологостійкістю і стійкістю до різких температурних перепадів. Саме тому, така штукатурка вважається оптимальним рішенням для зовнішньої обробки несучих стін. Покриття характеризується високим ступенем адгезії, тому воно добре лягає практично на будь-яку основу.
 • Силікатні штукатурки засновані на застосуванні кремнієвої органіки як сполучний компонент. На жаль, асортимент цих матеріалів відрізняється невеликим вибором колірних виконань. Серед переваг матеріалу відзначимо паропроникність, хорошу пластичність і простоту експлуатаційного обслуговування. Покриття стін нескладно вимити або очистити за допомогою простої щітки і води.
 • Силіконова, або як її ще називають силоксанова, штукатурка виробляється з застосуванням силіконових смол в якості в'яжучого компонента. Матеріал поєднує в собі практично всі переваги, характерні для раніше описаних декоративних штукатурок. Покриття міцне, гідрофобне, стійке до негативного впливу факторів навколишнього середовища.

Важливо: суміші на основі силікону еластичні, а тому можуть застосовуватися для обробки стін схильних до усадки. Єдиний недолік такої обробки - це висока ціна.

Практичні поради з приготування розчину

Купуючи вже готову штукатурку, запаковану в герметичну тару, ми можемо відразу ж приступати до опоряджувальних робіт. Але, якщо суміш суха, її спочатку доведеться приготувати, як того вимагає інструкція виробника.

Всі різновиди штукатурних розчинів готують подібним чином. Якщо в точності виконати всі технологічні приписи, готова обробка прослужить довгі роки без необхідності в регулярних косметичних ремонтах. Для приготування розчину застосовується пластикова або металева оцинкована ємкість обсягом не менше 10 літрів. Якщо суміш розчиняється за допомогою води, то воду в кількості, зазначеній виробником, заливаємо в ємність. Після цього засипаємо в воду вказану кількість суміші і при цьому постійно перемішуємо вміст ємності. Це дуже важливий момент, оскільки міцність готового результату буде забезпечена тільки в тому випадку, якщо суміш засипати в воду, а не навпаки.

Після того, як розчин замішаний, в обов'язковому порядку перевіряємо його на якість приготування. Головним показником того, наскільки добре зроблена суміш, є ступінь жирності. При нормальному рівні жирності, розчин буде добре прилипати до поверхні стіни. Якщо жирність буде занадто високою, суміш буде надто рідкою, що спровокує розтріскування готової обробки при висиханні. Занадто сухий розчин при нанесенні на підготовлену поверхню не буде прилипати. Якщо розчин все-таки вийшов занадто рідким, додаємо в готову штукатурку трохи сухої суміші і ретельно перемішуємо до отримання однорідної консистенції. Занадто сухий розчин розбавляємо невеликими порціями води і знову ж перемішуємо.

Важливо: перемішувати розчин слід не довше 1-2 хвилин. Занадто довгий період перемішування негативно впливає на міцність готової обробки, оскільки відбувається руйнування кристалічної решітки.