Сьогодні насправді багатьма квартировласниками балкон вже не сприймається як простір для зберігання непотрібних речей. Все частіше балкони стають невід'ємною частиною внутрішнього житлового простору. І навіть якщо балкон відокремлений від решти зони, це як раз може стати приводом збільшити корисну площу, створивши ще одну «кімнату». Почнемо з звичного способу обробки стін - фарбування.. Плюси: досить просто все зробити своїми руками. Балкони рідко бувають неосяжних розмірів, тому пофарбувати стіни ви можете самостійно і в короткий термін. А вже вибір кольору! Завжди можна знайти щось, що сподобається. Мінуси: поверхню стін повинна бути насправді ідеальною. Інакше вся затія просто втрачає сенс. Згодом колір стін може змінитися під дією сонячного світла. А також фарба не зможе протистояти цвілі і появи «затертостей» - плям від механічного впливу..

Наступний варіант - шпалери. Плюси практично ті ж, як і в попередньому варіанті з фарбуванням. і мінуси: недорогі паперові шпалери швидко втратять зовнішній вигляд. Знову-таки потертості і цвіль.

Тепер наступний спосіб - штукатурка. Як і два попередніх цей метод обробки стін на балконі можна застосовувати ТІЛЬКИ після утеплення і гідроізоляції приміщення. Серйозним плюсом такого виду обробки є великий вибір кольорів і способів нанесення матеріалу: від простого гладкого до витонченого венеціанського. Можна також створити вид цегляної або кам'яної кладки. З мінусів варто назвати зачистку поверхні після обробки. Процес досить складний, що вимагає як навички, так і часу.

Оздоблення ПВХ-панелями всім хороша. Плюси: не треба «вилизувати» стіни, та й матеріал монтується швидко і легко. Стіни запросто можна помити. Мінуси: останнім часом цей варіант багатьма розглядається як не зовсім підходить для житлового приміщення. Та й стійкість до механічних пошкоджень у панелей не висока.
Модним трендом залишається обробка стін корковим покриттям. Цікаве дизайнерське рішення, не дешеве, але вельми ефектне. Важливим плюсом стане додаткове утеплення балкона, т. К. Матеріал володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями. Корковий шпон покритий воском, тому невеликі забруднення легко видаляються. До того ж панелі гіпоалергенні. Практично ідеальний варіант. Мінуси: ні в якому разі не можна мити або чистити абразивами. Вимагає акуратності у використанні, так як навіть невеликий удар спинкою стільця може залишити явний слід.

Не менш цікавим рішенням стане оздоблення стін балкона декоративним цеглою або каменем. Явним плюсом використання таких матеріалів стане додаткова ізоляція. Причому подібна обробка витримає практично всі і досить довгий час. З недоліків, мабуть, єдиний: самостійно обробити стіни навряд чи вийде, а послуги хорошого майстра коштують недешево.

Ну і наостанок, дерево. Відмінний міцний натуральний матеріал. Якщо правильно його обробити, він буде служити довго. Це безперечні плюси. Але і мінуси теж є. Так як матеріал натуральний, він схильний до нападів комах, та й грибок при перепадах температур цілком закономірне явище.